VII edycja konkursu “Prawo w tłumaczeniu” (2024)

Studenckie Koło Naukowe Juryslingwistyki przy Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW serdecznie zaprasza studentów i zeszłorocznych absolwentów do udziału w VII edycji konkursu „Prawo w tłumaczeniu” (2024).

Konkurs polega na przetłumaczeniu aktu notarialnego na wybrane języki obce: angielski, francuski, hiszpański, japoński, niemiecki, rosyjski, szwedzki lub włoski (maksymalnie dwa przekłady).

Prace konkursowe należy przesyłać w terminie od 1 maja do 31 maja 2024 roku za pomocą formularza online, który będzie dostępny od  1 majahttp://ankiety.ils.uw.edu.pl/index.php/466528?lang=pl

Sponsorem nagród w Konkursie jest Wydawnictwo C.H. Beck. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Partnerem Konkursu jest Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich (STP).

Przed przystąpieniem do udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Poniżej znajduje się pozew o stwierdzenie nieważności umowy z powodu błędu. Należy przetłumaczyć wyłącznie tekst znajdujący się w ramce.

tekst konkursowy 2024 Pobierz